Detail zboží

23 299 Kč
Prodejní cena s DPH: 23 299 Kč
Prodejní cena bez DPH: 19 255 Kč
Celkem bez daně: 19 255 Kč
Sleva:
Není skladem: 0 ks
Kód zboží: XDA-3
Emotiva XDA-3 je dvoukanálový DAC převodník audiofilní kvality s digitálními a analogovými vstupy. Může být využit jako DAC, ovládací centrum a předzesilovač. Digitální vstupy podporují většinu standartních vzorkovacích frekvencí a digitálních audio formátů. Výrobce: Emotiva, model: XDA-3
na-dotaz.gif

Emotiva XDA-3 DAC převodník/předzesilovač řady Differencial Reference™

XDA-3 je dvoukanálový DAC převodník audiofilní kvality s digitálními a analogovými vstupy. Může být využit jako DAC, ovládací centrum a předzesilovač. Digitální vstupy podporují většinu standartních vzorkovacích frekvencí a digitálních audio formátů. HDMI-ARC vstup přijímá digitální audio přímo z TV a analogové vstupy Vám umožní připojit analogové zdroje jako např. phono předzesilovače apod. XDA-3 využívá digitálně řízenou regulaci hlasitosti, která nesnižuje rozlišení u nízké poslechové hladiny přes digitální a analogové vstupy.  

Když posloucháte digitální zvuk, je to DAC, který převádí jedničky a nuly digitálního zvuku na zvuk analogový. Volba správného DAC je tedy klíčová při přehrávání digitálního audia. Co se týče přehrávání digitálního zvuku, DAC je srdcem a duší Vašeho audio systému.

Pokud již máte analogový audio systém, pak pravděpodobně smýšlíte o DAC převodníku jako o zdrojovém komponentu, který Vaši sestavu obohatí o kvalitní digitální audio vstupy. Pakliže máte jen digitální zdroje, můžete na DAC nahlížet jako na řídící jednotku, která zastupuje předzesilovač v analogové sestavě. XDA-3 hravě zvládne převzít obě role zároveň a poskytnout i několik dalších užitečných funkcí navíc.

USB vstup u XDA-3 podporuje všechny důležité dvoukanálové digitální audio formáty, včetně PCM s vzorkovacími frekvencemi a bitovými hloubkami až do 32/768k, a jak DoP, tak i nativní DSD (DoP až do DoP256 a nativní DSD až do DSD512). Čtyři digitální audio vstupy S/PDIF podporují vzorkovací frekvence až do 24/192k a jsou ideální pro připojení zařízení jako jsou CD přehrávače a audio streamery. HDMI-ARC vstup umožní posílat digitální zvuk přímo z televize do XDA-3. XDA-3 má symetrické i nesymetrické analogové vstupy, které můžete použít k připojení analogových zařízení, např. phono předzesilovače.

Ačkoli je XDA-3 spíš digitální produkt, byl navržen s analogovými funkcemi typickými pro zařízení řady Emotiva Differential Reference™. Signálová cesta pro digitální vstupy je plně symetrická a plně diferenciální mezi symetrickými výstupy DAC čipů a XLR konektory na zadním panelu; signálová cesta pro symetrické analogové vstupy je plně symetrická a plně diferenciální mezi vstupem a výstupem. Jelikož XDA-3 disponuje digitálně řízenou regulací hlasitosti, analogové vstupy mají plně analogovou signálovou cestu a nejsou převedeny na digitál. K dispozici jsou symetrické i nesymetrické analogové výstupy, přičemž nesymetrické výstupy jsou odvozeny přímo ze symetrického signálu.

XDA-3 poskytuje celou řadu cenných vlastností typických pro high-endový produkt – výkonný sluchátkový zesilovač, hliníkový dálkový ovladač, OLED grafický displej. (Pro více detailů navštivte záložku Parametry.)

Rádi bychom zdůraznili, že XDA-3 je plnohodnotné audiofilní zařízení, které se snadno stane neodmyslitelnou součástí každého audio systému nebo domácího kina. Detaily připomínají stereo komponent: celokovové šasi, tichý napájecí zdroj střídavého napětí a zadní panel se vstupy a výstupy.

Vstupy

2 - Koaxiální S/PDIF digitální audio vstupy.

2 - Toslink optické S/PDIF digitální audio vstupy.

1 - HDMI-ARC digitální audio vstup.

1 - Vysokovýkonný USB digitální audio vstup.

1 pár – Symetrické XLR analogové audio vstupy.

1 pár – Nesymetrické RCA analogové audio vstupy.

Výstupy

1 pár – Hlavní výstupy (stereo; symetrické / XLR), variabilní.

1 pár – Hlavní výstupy (stereo; nesymetrické / RCA), variabilní.

1 - Výstup pro sluchátka, 6,35 mm stereo jack, přední panel.

Podporované audio formáty a bitové rychlosti

Stereo PCM digitální audio přes USB při standartních vzorkovacích frekvencích / bitových hloubkách až do 32/768k (nevyžadovány ovladače pro Windows, Apple a většinu Linux počítačů).

Stereo DoP (DSD-over-PCM-over-USB) přes USB v DoP64, DoP128 a DoP256 (vyžadován ASIO ovladač nebo podpora).

Nativní DSD (DoP) přes USB v DSD64, DSD128, DSD256 a DSD512 (vyžadován ASIO ovladač a dostatečná softwarová podpora).

Stereo digitální audio přes S/PDIF (optické a elektrické) při všech standartních vzorkovacích frekvencích a bitových hloubkách až do 24/192k.

Stereo digitální audio přes HDMI-ARC (vzorkovací frekvence a bitové hloubky jsou určeny zdrojem).

Analogové audio přes jeden pár symetrických (XLR) vstupů a jeden pár nesymetrických (RCA) vstupů.

Zvýrazněné části obvodu

Převod z digitálního na analogový signál: ESS ES9038Q2M SABRE32 Reference DAC (32bitový stereo DAC s Hyperstream® II DAC architecture a Time Domain Jitter Eliminator).

Sluchátkový zesilovač: Texas Instruments TPA6120A2 (vysokovýkonný, hi-fi, monolitický sluchátkový zesilovač třídy A/B s proudovou zpětnou vazbou).

Regulace hlasitosti: NJW1195A (digitálně řízená regulace hlasitosti).

Aktivní elektronické prvky v analogové signálové cestě: OPA1656 (ultra-nízký šum, nízké zkreslení, FET vstup, audio operační zesilovače).

Rozhraní USB: Comtrue CT7601 32-bit 768 kHz USB Audio Bridge (podporuje PCM až do 32/768k; DoP až do DoP256; nativní DSD až do DSD512).

Jmenovitý výkon

2.0 V RMS (RCA).

4.0 V RMS (XLR).

Analogová signálová cesta

Frekvenční odezva: 10 Hz až 55 kHz +0 / - 0.2 dB.

Signál a šum (S/Š poměr): > 110 dB.

Crosstalk: < 91 dB.

THD: < 0.001% při 1 kHz.

THD: < 0.0015% 20 Hz na 20 kHz.

IMD: < 0.0005%.

Digitální signálová cesta

Frekvenční odezva: 20 Hz až 20 kHz +/-0.1 dB (vzorkovací frekvence 44,1k a výše).

Signál a šum (S/Š poměr): > 95 dB (vzorkovací frekvence 44,1 kHz).

Signál a šum (S/Š poměr): > 110 dB (vzorkovací frekvence 48 kHz a výše).

Crosstalk: < 100 dB.

THD: < 0,0035 % (16 bitů).

THD: < 0,002 % (24 bitů).

IMD: < 0,0025 % (vzorkovací frekvence 44,1k).

IMD: < 0,0005 % (vzorkovací frekvence 48 kHz a výše).

POZNÁMKA: Frekvenční odezva s digitálními vstupními signály je odvozena od vzorkovací frekvence příchozího digitálního signálu a zvoleného filtru pro převzorkování.

Volitelné filtry pro převzorkování (DAC):

Filtr #1: Linear Phase Fast Roll-Off.

Filtr #2: Linear Phase Slow Roll-Off.

Filtr #3: Minimum Phase Fast Roll-Off.

Filtr #4: Minimum Phase Slow Roll-Off.

Filtr #5: Apodizing Fast Roll-Off.

Filtr #6: Hybrid Fast Roll-Off.

Filtr #7: Brick Wall.

Jelikož nastavení filtru je záležitostí osobní preference a přehrávaného obsahu, na dálkovém ovladači naleznete tlačítko Filtry, které vám umožní jednotlivé filtry procházet. Jedním stisknutím tlačítka zobrazíte aktuální filtr, opakovaným stisknutím budete moci procházet všechny dostupné filtry.

Trigger:

Trigger vstup; Trigger výstup (výstup +12 V DC; vstup 5-12 V AC/DC).

Požadavky na napájení:

115 VAC nebo 230 VAC +/- 10% @ 50 / 60 Hz (automaticky detekováno a přepnuto).

Mechanické parametry:

Rozměry včetně nožiček a konektorů:

Šířka: 43,2 cm

Výška: 5,7 cm

Hloubka: 34,3 cm

Hmotnost zařízení bez krabice:

3,9 kg

manual.jpg