Detail zboží

179 980 Kč
170 980 Kč
Ušetříte:
9 000 Kč
Základní cena s DPH: 179 980 Kč
Prodejní cena s DPH: 170 980 Kč
Sleva: -9 000 Kč
Není skladem: 0 ks
Kód zboží: XMC-2 + XPA-7
7.1 AV sestava Emotiva XMC-2 + XPA-7, Emotiva XMC-2 je 9.1.6 kanálový DOLBY ATMOS & DTS:X AV procesor, podpora Full 4K UHD obraz s vysokorychlostním přepínáním, HDMI 2.0b s HDR, 16 x symetrické XLR výstupy, vyrobeno v USA. Emotiva XPA-7 Gen 3 je 7 kanálový modulární koncový zesilovač, 7 kanálů, výkon 7 x 200 W RMS 8 Ohm, vysoká kvalita zvuku, modulární design - možnost budoucího rozšíření, Výrobce: Emotiva, Model: XMC-2 + XPA-7 GEN 3
na-dotaz.gif

7.1 AV sestava Emotiva XMC-2 + XPA-7, Emotiva XMC-2 je 9.1.6 kanálový DOLBY ATMOS & DTS:X AV procesor, podpora Full 4K UHD obraz s vysokorychlostním přepínáním, HDMI 2.0b s HDR, 16 x symetrické XLR výstupy, vyrobeno v USA. Emotiva XPA-7 Gen 3 je 7 kanálový modulární koncový zesilovač, 7 kanálů, výkon 7 x 200 W RMS 8 Ohm, vysoká kvalita zvuku, modulární design - možnost budoucího rozšíření, Výrobce: Emotiva, Model: XMC-2 + XPA-7 GEN 3

EMOTIVA XMC-2 - 9.1.6 KANÁLOVÝ DOLBY ATMOS & DTS:X AV PROCESOR

AV procesor, který podporuje plný 4K UHD obraz s vysokorychlostním přepínáním, navíc i nejnovější Dolby Atmos a DTS-X formáty prostorového zvuku.

Vlastnosti

 • Dolby Atmos, DTS:X
 • Všech 16 kanálů je symetrických
 • Dirac Live 192KHz (7.3.6)
 • AKM AK5572 Verita 32 bit 768k A/D; AKM AK4490
 • Verita32 bit 768k D/As běží na plně symetrickém mono režimu.
 • Dvojité analogové zařízení Sharc dual-core, 450 MHz DSP zpracuje veškeré audio dekódování a následné zpracování
 • Plně nezávislé nastavení crossoveru
 • 3 x LFE subwoofer výstupy
 • 18 Gb/s s přepínáním signálu na všech HDMI vstupech a výstupech
 • Podpora formátů až do 4k UHD 50/60Hz 4.4.4 s HDR
 • Podpora HDCP 2.2 na všech vstupech a hlavním výstupu

Perfektní video přepínání v XMC-2 zajišťuje, že dostanete nejlepší možnou kvalitu obrazu z disků, které obsahují nejnovější specifikace HDR a Dolby Vision 4K UHD a s pomocí profesionálního audio dekódování, hardwaru pro zpracování audia a možností korekce místnosti zaručují, že získáte skutečný audiofilský zážitek z kvality zvuku a výkonu. Na rozdíl od ostatních procesorů prostorového zvuku není XMC-2 pouze skvělý procesor pro domácí kino ale také opravdový audiofilní stereo komponent. XMC-2 je procesor, který podporuje nejnovější Dolby Atmos a DTS:X formáty prostorového zvuku, se spoustou kanálů pro uspokojení potřeb i těch nejnáročnějších zákazníků a kvalitou zvuku a výkonem jako nejlepší stereo zařízení na trhu. Spolu s tím vším přináší skvělou kvalitu obrazu s podporou HDR a Dolby Vision 4K UHD videa.

Opravdová audiofilská kvalita zvuku

XMC-2 procesor byl navržen tak, aby poskytoval opravdovou audiofilskou kvalitu zvuku, tak že bude znít vždy skvěle při jakékoliv konfiguraci. Jako audio komponent, ať už přehráváte stereo hudbu nebo vícekanálový prostorový zvuk, XMC-2 procesor poskytuje výkon a kvalitu zvuku stejnou, jako byste očekávali od nejlepšího high-end analogového předzesilovače. Jako procesor domácího kina podporuje  XMC-2 oba formáty prostorového zvuku - Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a také nejnovější formáty – Dolby Atmos a DTS:X.

Světová jednička v automatické korekci místnosti - DIRAC LIVE

Jedna z hlavních vlasností XMC-2 je systém automatické korekce místnosti - Dirac Live, který vás vezme dramaticky blízko akce dnešních trháků a zároveň vám umožní zažít i skvělý žážitek při poslechu hudby. Dirac Live je považován za nejpokročilejší systém pro korekci místnosti, který je k dispozici. Výkonný Dirac Live je zabudován přímo do procesoru XMC-2, zatímco kalibrační software je nainstalován ve vašem počítači pro následnou kalibraci vašeho systému. Každý XMC-2 procesor obsahuje vlastní kalibrační mikrofon a licenci pro Dirac Live Emotiva™ software.

Navrženo a zkonstruováno v USA 

Konstrukce zařízení, která probíhá v USA, umožňuje veškerou kontrolu nad všemi aspekty procesu od navrhování až po výrobu, což pomáhá vyrábět zařízení nejvyšší kvality a zároveň minimalizovat zbytečné komplikace a zpoždění ve výrobě. Jako většina produktů Emotiva je procesor XMC-2 vyráběný ve výrobním centru ve Franklin, Tennessee.

Emotiva XPA-7 Gen 3 je 7 kanálový modulární koncový zesilovač, 7 kanálů, výkon 7 x 200 W RMS 8 Ohm.

Modulární 7 kanálový koncový zesilovač

 • 7 kanálový koncový zesilovač
 • Modulární design - možnost dvou až jedenácti kanálů (možnost budoucího rozšíření)
 • Výkon: 200 W RMS 8 Ohm; všechny kanály 
 • Všech 7 hlavních kanálů pro skvělý 7.1 kanálový zvukový systém
 • 7 hlavních kanálů pro Atmos a DTS:X systém
 • Moderní koncepce třídy H
 • Osvědčené a spolehlivé výstupní stupně třídy AB
 • Vysoký proudový režim
 • Menší hmotnost než konkurence
 • Vynikající kvalita zvuku

Nový přístup k designu

Nové zesilovače řady XPA jsou plně modulární a konfigurovatelné. Můžete si zvolit jakoukoli požadovanou konfiguraci od dvou do sedmi kanálů. Všechny nakonfigurovatelné kanály jsou postaveny na stejném principu a sdílejí jeden robustní napájecí zdroj. Pokud se vaše potřeby změní, můžete v budoucnu snadno přidat další kanály. Není třeba vyhazovat dokonale vyhovující dvoukanálový zesilovač, jen proto, že chcete přejít na prostorový zvuk. A na co si kupovat nový zesilovač, když potřebujete jen pár kanálů navíc.

Více energie

Při navrhování zesilovače vše začíná, ale i končí energií. Jistě, kvalita zvuku je důležitá, a právě v tomto bodě přicházejí na řadu obvody, ale pokud nemáte správné napájení ani nejlepší design zesilovače na světě vás nemůže zachránit.

Nová řada XPA využívá napájecí zdroj s vysokým napětím. Jedná se o napájecí zdroj schopný přenášet více než 3 kW kontinuálního výkonu s absolutní spolehlivostí a mimořádně vysokou účinností. Sdílí dynamické atributy klasického návrhu založeného na transformátorech, ale bez jeho nevýhod. Je lehká, inteligentní a mimořádně výkonná!

Masivní transformátory a obří filtrační kondenzátory jsou zastaralé. S těmi novodobými prostě nemohou soutěžit. Toto je revoluce! Revoluce v designu a napájení. A je součástí, ba přímo páteří nového modulárního zesilovacího systému XPA. Je to cesta budoucnosti, po níž kráčíme už nyní.

Zesilovače

Naše nová řada modulárních zesilovačů XPA Gen 3 využívá stejnou topologii obvodů jako naše legendární zesilovače řady XPR. Využívá unikátní diferenciální zesilovací stupeň se zesíleným napájecím zdrojem  a symetrickým stupněm VAS.  Vyspělý vstup je vázán na plně komplementární výstup a přináší holistický, přirozený a silný zážitek z poslechu, drobné hudební detaily a rozdíly a dialog vyvstávají z hlubokého černého pozadí. Jeho širokopásmový výkon a nízké zkreslení odrážejí každou nuanci zdrojů s vysokým rozlišením. Zesilovače XPA budou řídit i náročné reproduktory s absolutní autoritou a kontrolou.

Naše vysoce hodnocená topologie napájecích zdrojů Soft-Switch ™ třídy H zvyšuje účinnost nových zesilovačů XPA bez ohrožení výkonu zvuku tak jak očekáváte od Emotiva zesilovače. Při slabším napájení zesilovače operují na nižších dodávkách napětí aby se minimalizovala spotřeba energie a ztráta výkonu v pohotovostním režimu. Když řídicí obvod zesilovače detekuje rychle stoupající vstupní signál, který překročí nižší napájecí sílu, okamžitě se přepne na vysokonapěťovou kolejnici, aby se zajistilo, že signál může projít čistě a bez ořezání. Tento proces probíhá průběžně v reálném čase a umožňuje mnohem větší celkovou účinnost než předchozí návrhy. Ve skutečném provozu jsou zesilovače XPA v chodu v chladu, což přispívá k mnohem delší životnosti součástí, snížené spotřebě energie a vyšší spolehlivosti.

Všechny výhody klasické konstrukce třídy AB bez zbytečného přehřívání, vysoké hmotnosti a konvenční konstrukce pevných kolejnic - Super.

Skutečná síla

Nemá smysl ani zkoušet srovnávat běžné schopnosti většiny existujících AV přijímačů s naší masivní energetickou kapacitou nových zesilovačů řady XPA. Dokonce i mnoho „High-end“ zesilovačů má pouze jeden kanál či dva poháněné. Skutečně, taková věc se nedá vymyslet.

Zesilovače řady Emotiva XPA jsou vždy v akci všemi kanály, které jsou poháněny - nepřetržitě - na 8 ohmů. Tečka.

Důležité je, že naše nové zesilovače XPA Gen3 dávají možnost plně si vychutnat sílů a majestátnost dnešních filmových a hudebních zdrojů s vysokým rozlišením bez náznaku přepětí, ztráty detailů nebo kontroly. Mluvíme o skutečně věrném „živém“ zvuku a obraze, který okamžitě rozpoznáte a oceníte. Žádné výmluvy a žádné kompromisy!

Jádro systému

Naše nové zesilovače XPA Gen3 nejsou jen o síle a efektu. Za mohutnými napájecími zdroji jsou audiofilní moduly zesilovače, postavené za pomoci prémiových komponent. Využíváme nejkvalitnější materiály a nejnovější technologie. Jsou pečlivě navrženy a sestaveny tak aby byly ve spolupráci schopné, spolehlivé a rafinované.

Nejlepší na tom je, že když přijde čas na upgrade nebo změnu, modulární systém zesilovače řady XPA lze snadno přenastavit tak aby vyhovoval vašim aktuálním potřebám.

Aby Emotiva dosáhla nejdynamičtějšího výkonu, kde se počítá - s reálnou hudbou - navrhla modulární impedantní zesilovač XPA Gen3 s jediným obrovským napájecím zdrojem, který je schopen nepřetržitě přivádět masivní napájení na libovolné dva kanály a dodat obrovské množství energie dynamicky na libovolný počet kanálů kdykoli je to vyžadováno.

Výkonové hodnoty pro modulární zesilovač XPA Gen3 jsou stejné jak na obou kanálech, které jsou v dvoukanálové verzi zesilovače, tak i pro kanály, které jsou obsaženy ve verzích modelu XPA Gen3 s nakonfigurovanými 3, 4, 5, 7, 9 nebo dokonce jedenácti výstupními kanály.

rmc-1_parametry.png

Audio režimy XMC-2:

 • Referenční Stereo režim: Stereo režim s žádnou správou bass; analogové signály mají čistý analog.
 • Direct režim: Minimální zpracování se správou bass.
 • Prostorový režim: Plný prostorový zvuk se správou bass a korekcí místnosti.
 • Stereo režim: Plná správa bass a korekce místnosti pro stereo vstupní signály.
 • Plný Stereo režim

Podporuje následující formáty prostorového zvuku:

 • Dolby Atmos (až do 9.1.6).
 • Dolby TrueHD (až do 7.2).
 • Dolby Digital Plus.
 • Dolby Digital.
 • DTS:X (až do 7.1.4)
 • DTS-HD Master Audio.
 • DTS-HD High Resolution Audio.
 • DTS 5.1.
 • Vícekanálové PCM.

Podpora:

 • Dolby Surround.
 • DTS Neural:X.

Přední displej:

 • Duální, 64 x 256 rozlišení, modrý OLED.

Analogové audio vstupy:

 • (1) pár; stereo: analogvé audio (symetrické XLR).
 • (3) páry; stereo: analogové audio (nesymetrické; pozlacené RCA konektory).

Analogové audio výstupy:

 • (1) set; 16 kanálů: hlavní analogové audio výstupy (symetrické XLR).
 • (1) pár; stereo: analogový linkový Zone 2 výstup (nesymetrické).
 • (1) 1/8” stereo sluchátkový výstup.

Digitální video vstupy a výstupy:

 • (8): HDMI digitální video vstupy: HDMI 2.0b s HDCP 2.2 (všechny vstupy podporují HDMI 2.0b a HDR, včetně HDR a Dolby Vision).
 • (2): HDMI digitální video výstupy: HDMI 2.0b s HDCP 2.2 (jeden s CEC a ARC). (oba výstupy podporují HDMI 2.0b a HDR - včetně HDR a Dolby Vision).

Digitální audio vstupy:

 • Interní AM/FM tuner.
 • (3): Toslink optické S/PDIF digitální audio (až do 24/192).
 • (3): Koaxiální (RCA) elektrické S/PDIF digitální audio (až do 24/192).
 • (1): AES/EBU (XLR) digitální audio.
 • (1): USB Typ B digitální audio (UAC2 USB audio až do 24/192k)
 • Digitální PCM a DSD audio podporováno na všech HDMI vstupech a USB vstupu

Digitální audio výstupy:

 • (1): Toslink optické S/PDIF digitální audio.
 • (1): Koaxiální (RCA) elektrické S/PDIF digitální audio.

Další vstupy:

 • (2): USB Typ A vstupy (pro aktualizace firmwaru).
 • (1): Ethernet port (RJ-45) (síťové připojení pro Dirac a vzdáleně ovládné aplikace).

Výkon XPA-7 Gen3:

 • 300 W RMS 8 Ohm; jeden kanál
 • 550 W RMS 4 Ohm; jeden kanál
 • 300 W RMS 8 Ohm; dva kanály
 • 490 W RMS 4 Ohm; dva kanály
 • 200 W RMS 8 Ohm; všech sedm kanálů

Šířka pásma (zatížení 8 Ohm)

 • 20 Hz až 20 kHz (+/- 0,1 dB)

Širokopásmová frekvenční odezva

 • 20 Hz až 20 kHz + 0 / -2 dB

THD + šum

 • <0,005%; Při 100 W RMS; 1 kHz; 8 ohmů

Poměr signálu k šumu (zatížení 8 Ohmů)

 • > 117 dB; Ref hodnocený výkon FTC; nesymetrický vstup 
 • > 91 dB; Ref 1 W; nesymetrický vstup

Minimální doporučená zátěžová impedance

 • 4 ohmy; Což se rovná jednomu zatížení 4 Ohm nebo dvěma paralelním zatížením 8 Ohm.

Faktor tlumení (zatížení 8 Ohmů)

 • > 500.

Vstupní citlivost (zátěž 8 Ohm)

 • 1.5 V.

Zisk

 • 29 dB.

Vstupní připojení

 • Nesymetrické (RCA); Symetrické (XLR); nezávisle volitelný jednotlivý kanál
 • 2 nesymetrické (RCA), 2 symetrické (XLR), dva na kanál, nezávisle volitelný

Vstupní impedance

 • 33 kOhms (symetrické).
 • 23,5 kOhms (nesymetrické).

Trigger

 • Trigger vstup: 5 - 12 V (AC nebo DC);
 • Trigger výstup: 12 VDC; Může řídit jakékoli zatížení až do 120 mA.

Požadavky na napájení

 • Mezi 100 VAC a 250 VAC 50/60 Hz (automaticky detekováno).

Ovládací prvky a indikátory na předním panelu

 • Pohotovostní režim; Tlačítko (světelný kroužek změní barvu, což indikuje pohotovostní režim nebo zapnutí).
 • LED kontrolka; Jedna na kanál; modrá.
 • Když se diody změní na červenou, indikují poruchový stav.

Ovládací prvky na zadním panelu

 • Napájecí spínač; Kolébkový spínač (přepíná hlavní napájení střídavého proudu).
 • Přepínač LED; Vypne čelní panel Stavové LED diody a ztlumí světelné pohotovostní tlačítko.
 • Přepínač vstupu (jeden na kanál); Kovové přepínače; Vyberte mezi symetrickými a nesymetrickými vstupy.
 • Circuit breaker; Stisknutím tlačítka vynulujte jistič.

Ochrana

 • XPA Gen3 je chráněn proti nadměrné provozní teplotě, zkratům připojených reproduktorů, a dalším běžným poruchám.

Rozměry:

 • 17 palců široký x 8 palců vysoký x 19 palců hluboký (vybalený, včetně nohou).
 • 17 palců široký x 7 palců vysoký x 19 palců hluboký (vybalený, bez nohou).
 • 24-1 / 2 palců široký x 12 palců vysoký x 24-3 / 4 palců hluboký (v krabici).

Hmotnost

 • 24 kg (vybaleno)

XMC-2

manual.jpg

XPA GEN-7

manual.jpg