Detail zboží

59 900 Kč
Prodejní cena s DPH: 59 900 Kč
Prodejní cena bez DPH: 49 504 Kč
Celkem bez daně: 49 504 Kč
Sleva:
Není skladem: 0 ks
Kód zboží: XPA-5 Gen 3
Emotiva XPA-5 Gen 3 je 5 kanálový modulární koncový zesilovač, 5 kanálů, výkon 5 x 250 W RMS 8 Ohm, vysoká kvalita zvuku, modulární design - možnost budoucího rozšíření, Výrobce: Emotiva, Model: XPA-5 GEN 3
na-dotaz.gif

Emotiva XPA-5 Gen 3 je 5 kanálový modulární koncový zesilovač, 5 kanálů, výkon 5 x 250 W RMS 8 Ohm, vysoká kvalita zvuku, modulární design - možnost budoucího rozšíření, Výrobce: Emotiva, Model: XPA-5 GEN 3

Modulární 5 kanálový koncový zesilovač

 • 5 kanálový koncový zesilovač
 • Modulární design - možnost dvou až jedenácti kanálů (možnost budoucího rozšíření)
 • Výkon: 250 W RMS 8 Ohm; všechny kanály 
 • Pro skvělý 5.1 kanálový zvukový systém
 • Moderní koncepce třídy H
 • Osvědčené a spolehlivé výstupní stupně třídy AB
 • Vysoký proudový režim
 • Menší hmotnost než konkurence
 • Vynikající kvalita zvuku 

Nový přístup k designu

Nové zesilovače řady XPA jsou plně modulární a konfigurovatelné. Můžete si zvolit jakoukoli požadovanou konfiguraci od dvou do sedmi kanálů. Všechny nakonfigurovatelné kanály jsou postaveny na stejném principu a sdílejí jeden robustní napájecí zdroj. Pokud se vaše potřeby změní, můžete v budoucnu snadno přidat další kanály. Není třeba vyhazovat dokonale vyhovující dvoukanálový zesilovač, jen proto, že chcete přejít na prostorový zvuk. A na co si kupovat nový zesilovač, když potřebujete jen pár kanálů navíc.

Více energie

Při navrhování zesilovače vše začíná, ale i končí energií. Jistě, kvalita zvuku je důležitá, a právě v tomto bodě přicházejí na řadu obvody, ale pokud nemáte správné napájení ani nejlepší design zesilovače na světě vás nemůže zachránit.

Nová řada XPA využívá napájecí zdroj s vysokým napětím. Jedná se o napájecí zdroj schopný přenášet více než 3 kW kontinuálního výkonu s absolutní spolehlivostí a mimořádně vysokou účinností. Sdílí dynamické atributy klasického návrhu založeného na transformátorech, ale bez jeho nevýhod. Je lehká, inteligentní a mimořádně výkonná!

Masivní transformátory a obří filtrační kondenzátory jsou zastaralé. S těmi novodobými prostě nemohou soutěžit. Toto je revoluce! Revoluce v designu a napájení. A je součástí, ba přímo páteří nového modulárního zesilovacího systému XPA. Je to cesta budoucnosti, po níž kráčíme už nyní.

Zesilovače

Naše nová řada modulárních zesilovačů XPA Gen 3 využívá stejnou topologii obvodů jako naše legendární zesilovače řady XPR. Využívá unikátní diferenciální zesilovací stupeň se zesíleným napájecím zdrojem  a symetrickým stupněm VAS.  Vyspělý vstup je vázán na plně komplementární výstup a přináší holistický, přirozený a silný zážitek z poslechu, drobné hudební detaily a rozdíly a dialog vyvstávají z hlubokého černého pozadí. Jeho širokopásmový výkon a nízké zkreslení odrážejí každou nuanci zdrojů s vysokým rozlišením. Zesilovače XPA budou řídit i náročné reproduktory s absolutní autoritou a kontrolou.

Naše vysoce hodnocená topologie napájecích zdrojů Soft-Switch ™ třídy H zvyšuje účinnost nových zesilovačů XPA bez ohrožení výkonu zvuku tak jak očekáváte od Emotiva zesilovače. Při slabším napájení zesilovače operují na nižších dodávkách napětí aby se minimalizovala spotřeba energie a ztráta výkonu v pohotovostním režimu. Když řídicí obvod zesilovače detekuje rychle stoupající vstupní signál, který překročí nižší napájecí sílu, okamžitě se přepne na vysokonapěťovou kolejnici, aby se zajistilo, že signál může projít čistě a bez ořezání. Tento proces probíhá průběžně v reálném čase a umožňuje mnohem větší celkovou účinnost než předchozí návrhy. Ve skutečném provozu jsou zesilovače XPA v chodu v chladu, což přispívá k mnohem delší životnosti součástí, snížené spotřebě energie a vyšší spolehlivosti.

Všechny výhody klasické konstrukce třídy AB bez zbytečného přehřívání, vysoké hmotnosti a konvenční konstrukce pevných kolejnic - Super.

Skutečná síla

Nemá smysl ani zkoušet srovnávat běžné schopnosti většiny existujících AV přijímačů s naší masivní energetickou kapacitou nových zesilovačů řady XPA. Dokonce i mnoho „High-end“ zesilovačů má pouze jeden kanál či dva poháněné. Skutečně, taková věc se nedá vymyslet.

Zesilovače řady Emotiva XPA jsou vždy v akci všemi kanály, které jsou poháněny - nepřetržitě - na 8 ohmů. Tečka.

Důležité je, že naše nové zesilovače XPA Gen3 dávají možnost plně si vychutnat sílů a majestátnost dnešních filmových a hudebních zdrojů s vysokým rozlišením bez náznaku přepětí, ztráty detailů nebo kontroly. Mluvíme o skutečně věrném „živém“ zvuku a obraze, který okamžitě rozpoznáte a oceníte. Žádné výmluvy a žádné kompromisy!

Jádro systému

Naše nové zesilovače XPA Gen3 nejsou jen o síle a efektu. Za mohutnými napájecími zdroji jsou audiofilní moduly zesilovače, postavené za pomoci prémiových komponent. Využíváme nejkvalitnější materiály a nejnovější technologie. Jsou pečlivě navrženy a sestaveny tak aby byly ve spolupráci schopné, spolehlivé a rafinované.

Nejlepší na tom je, že když přijde čas na upgrade nebo změnu, modulární systém zesilovače řady XPA lze snadno přenastavit tak aby vyhovoval vašim aktuálním potřebám.

Aby Emotiva dosáhla nejdynamičtějšího výkonu, kde se počítá - s reálnou hudbou - navrhla modulární impedantní zesilovač XPA Gen3 s jediným obrovským napájecím zdrojem, který je schopen nepřetržitě přivádět masivní napájení na libovolné dva kanály a dodat obrovské množství energie dynamicky na libovolný počet kanálů kdykoli je to vyžadováno.

Výkonové hodnoty pro modulární zesilovač XPA Gen3 jsou stejné jak na obou kanálech, které jsou v dvoukanálové verzi zesilovače, tak i pro kanály, které jsou obsaženy ve verzích modelu XPA Gen3 s nakonfigurovanými 3, 4, 5, 7, 9 nebo dokonce jedenácti výstupními kanály.

Výkon XPA-5 Gen3

300 W RMS 8 Ohm; jeden kanál

550 W RMS 4 Ohm; jeden kanál

300 W RMS 8 Ohm; dva kanály

490 W RMS 4 Ohm; dva kanály

250 W RMS 8 Ohm; všech pět kanálů

Šířka pásma (zatížení 8 Ohm)

20 Hz až 20 kHz (+/- 0,1 dB)

Širokopásmová frekvenční odezva

20 Hz až 20 kHz + 0 / -2 dB

THD + šum

<0,005%; Při 100 W RMS; 1 kHz; 8 ohmů

Poměr signálu k šumu (zatížení 8 Ohmů)

> 117 dB; Ref hodnocený výkon FTC; nesymetrický vstup 

> 91 dB; Ref 1 W; nesymetrický vstup

Minimální doporučená zátěžová impedance

4 ohmy; Což se rovná jednomu zatížení 4 Ohm nebo dvěma paralelním zatížením 8 Ohm.

Faktor tlumení (zatížení 8 Ohmů)

> 500.

Vstupní citlivost (zátěž 8 Ohm)

1.5 V.

Zisk

29 dB.

Vstupní připojení

Nesymetrické (RCA); Symetrické (XLR); nezávisle volitelný jednotlivý kanál

2 nesymetrické (RCA), 2 symetrické (XLR), dva na kanál, nezávisle volitelný

Vstupní impedance

33 kOhms (symetrické).

23,5 kOhms (nesymetrické).

Trigger

Trigger vstup: 5 - 12 V (AC nebo DC);

Trigger výstup: 12 VDC; Může řídit jakékoli zatížení až do 120 mA.

Požadavky na napájení

Mezi 100 VAC a 250 VAC 50/60 Hz (automaticky detekováno).

Ovládací prvky a indikátory na předním panelu

Pohotovostní režim; Tlačítko (světelný kroužek změní barvu, což indikuje pohotovostní režim nebo zapnutí).

LED kontrolka; Jedna na kanál; modrá.

Když se diody změní na červenou, indikují poruchový stav.

Ovládací prvky na zadním panelu

Napájecí spínač; Kolébkový spínač (přepíná hlavní napájení střídavého proudu).

Přepínač LED; Vypne čelní panel Stavové LED diody a ztlumí světelné pohotovostní tlačítko.

Přepínač vstupu (jeden na kanál); Kovové přepínače; Vyberte mezi symetrickými a nesymetrickými vstupy.

Circuit breaker; Stisknutím tlačítka vynulujte jistič.

Ochrana

XPA Gen3 je chráněn proti nadměrné provozní teplotě, zkratům připojených reproduktorů, a dalším běžným poruchám.

Rozměry:

 • Rozměry:
  zařízení bez nohou:
  šířka: 43,18 cm
  výška: 17,78 cm (20,3 cm s nohama)
  hloubka: 48,26 cm

  zařízení v krabici:
  šířka: 62,23 cm
  výška: 30,5 cm
  hloubka: 62,86 cm

 • Hmotnost:
  zařízení: 20,87 kg

manual.jpg

 

 • Skutečný audiofilní zvuk v nejlepší kvalitě - stejně jako je tomu u všech Emotiva zesilovačů i modulární výkonový zesilovač XPA Gen3 byl navržen především proto, aby zvuk skvěle fungoval ve všech typech audio systémů.
 • Úžasný širokopásmový zesilovač bez zkreslování zajišťuje hladký, detailní zvuk, který je neuvěřitelně přirozený a realistický bez jakýchkoli rušivých stop.
 • Optimalizovaná topologie napájecího zdroje Class H ™ - přináší vyšší efektivitu, aniž by došlo k ohrožení výkonu.
 • Přepínací režim napájení (SMPS) - nabízí všechny výkony tradičního lineárního zdroje napájení, přičemž zvyšuje účinnost a spolehlivost a snižuje celkovou hmotnost.
 • Plně modulární konstrukce umožňuje, abyste se nemuseli omezovat při výběru. Dnes si koupíte třeba dvoukanálový zesilovač a příště, když budete potřebovat víc, si jen přikoupíte další kanály.
 • Vysoce kvalitní díly a konstrukce.
 • Možnost volby mezi symetrickým a nesymetrickým zvukem – nezávisle kontrolovaným  vysoce spolehlivým kovovým přepínačem pro zajištění dlouhodobé životnosti.