• Infolinka: +420 241 406 375

Kategorie produktů

Co to je HDCP?

Co to je HDCP?

HDCP je technologie ochrany obsahu dostupná pro použití ve spojení s HDMI, která byla vyvinutá společností Intel Corporation.

HDCP licenci neposkytuje HDMI Licensing, LLC, ale společnost Digital Content Protection, LLC.

HDCP se přenáší přes DVI a HDMI rozhraní.

Pro zajímavost uvádíme částku ročního poplatku pro HDCP - roční poplatek je patnáct tisíc dolarů (US$ 15.000) plus poplatek na jednotku (za každý přístroj) - US$ 0.005.

Z toho vyplývá, že technologie HDMI v kombinaci s ochranou HDCP umožňuje 100% zabezpečení pro bezchybný přenos audio/video rozhraní, pokud si to výrobce budou přát, ale také to něco stojí.

Jednoduše řečeno, pokud si budete chtít pustit film v plném HD rozlišení (např. 720p, 1080i nebo dokonce 1080p) budete muset mít celou trasu signálu od zdroje (Blue-ray, HD-DVD, HDTV satelit) až po LCD, plazma zobrazovač nebo projektor ve verzi, která podporuje HDMI-HDCP. Potom však bude zaručena kvalita a ve srovnání s dnešním video obrazem bude skutečně o něčem jiném.

  1. HDMI dostatečně bezpečné rozhraní?

V dnešní době žádný ochranný systém není 100%, avšak HDMI při použití s HDCP poskytuje audio/video rozhraní, které splňuje bezpečnostní požadavky jak poskytovatelů obsahu, tak i dodavatelů systémů.

Pokud můj monitor nepodporuje HDCP (jako je HDMI připojení s HDCP), budu mít možnost zobrazit HD DVD a Blu-ray obsah ve vysokém rozlišení?

Vlastníci obsahu (tj. filmové studio vydávající DVD) se rozhodují, v kterých případech budou používat ochranu obsahu filmů proti neoprávněnému kopírování. Filmové studio, které se obává, že High-Definition verze jejich filmů bude pirátsky kopírována, pravděpodobně použije HDCP ochranu ve verzích High-Definition svých filmů, i když někdy se mohou rozhodnout uvolnit některé tituly bez HDCP. 
Pokud chce mít spotřebitel jistotu, že bude moci bez omezení sledovat HD filmy, měl by si vybrat všechna zařízení, která jsou schopna dekódovat HDCP-kódovaný obsah.

Až na některé výjimky, téměř všechny HDMI zařízení na trhu, zahrnují podporu HDCP. U zařízení s DVI, zejména starší verze DVI, je větší pravděpodobnost, že bude chybět podpora HDCP.

Zdroje: hdmi

Kategorie produktů

Nejčtenější články

Top

Webové stránky AVHIFI.cz používají ke správnému fungování soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.