Co je to eARC? 

eARC je vylepšená verze ARC, což je běžný audio zpětný kanál.

Před ARC, jsme museli používat analogové nebo optické kabely pro přenos digitálního zvuku z televize do AV přijímače nebo soundbaru. HDMI ARC zjednodušuje správu kabelů, jelikož poskytuje funkci zpětného audio signálu v kabelu HDMI.

HDCP je technologie ochrany obsahu dostupná pro použití ve spojení s HDMI, která byla vyvinutá společností Intel Corporation.

HDCP licenci neposkytuje HDMI Licensing, LLC, ale společnost Digital Content Protection, LLC. HDCP se přenáší přes DVI a HDMI rozhraní.

Pro zajímavost uvádíme částku ročního poplatku pro HDCP - roční poplatek je patnáct tisíc dolarů (US$ 15.000) plus poplatek na jednotku (za každý přístroj) - US$ 0.005.

Pustili byste si rádi nějaký film nebo video ze svého notebooku na televizi nebo velký monitor a nevíte jak na to?
Moderní notebooky, nebo jiná mobilní zařízení jsou dnes již často vybaveny rozhraním USB-C. Vaše televize ale pravděpodobně tímto rozhraním nedisponuje. Přesto je ale možné docela snadno tuto situaci řešit. Jak tedy na to?

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface. Je to rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu.

Rozhraní HDMI slouží k přenosu digitálního obrazu i zvuku, data nejsou pro účely přenosu nijak upravována – HDMI je distribuuje v původní, nezměněné podobě.

Na rozdíl od analogového propojení jsou digitální data zvuku i obrazu vedena společně. Kromě značné datové kapacity poskytuje HDMI i vysoký standard bezchybnosti přenosu. Součástí propojení je i kontrolní kanál nesoucí informaci pro okamžitou rekonstrukci dat, pokud by došlo k jejich poškození. V kontrolním kanálu může probíhat obousměrná komunikace propojených přístrojů, např. automatické nastavení formátu, rozlišení jazyka apod.

Pojem USB-C je dnes v kontextu elektroniky téměř všudypřítomný.

Někteří výrobci už ani jiný typ USB do svých zařízení neimplementují. 

Široký rozsah využití a někdy matoucí označení vytvořily mezi uživately nejistotu. Co to tedy USB-C je? A jak ho lze používat? 

Extender je zařízení, které umožňuje po strukturované kabeláži (metalickém kříženém kabelu UTP/FTP/STP) standardu Cat5/5e/6/7 nebo po optickém kabelu přenést např. digitální video signál HDMI/DVI na větší vzdálenost (od 1 m až po desítky km) a na jejím konci jej zase převést zpět na původní signál např. HDMI.

Nejedná se o přenos přes LAN, ale přenos pomocí samostatného vyhrazeného kabelu mezi dvěma body. Maximální vzdálenost je závislá na typu zařízení, požadovaných parametrech a použitých kabelech. Dosah extenderů se pohybuje od 10 m do přibližně 100 m, s využitím optického kabelu je však možné využít extender až do vzdálenosti 80 km.

Letošní žhavou novinkou v oblasti vysokorychlostních kabelů je bezesporu Bravo od Kordzu, které jako jediný kabel na světě vyhovuje přísným specifikacím navrženým tak, aby zajistil podporu všech funkcí HDMI 2.1, včetně nekomprimovaného 8K/60 a 4K/120.

Zde jsme Vám sepsali nejčastěji kladené otázky a odpovědi, tak aby bylo zřejmé proč je certifikace HDMI 2.1 tolik významná pro vaše instalační řešení.

HDR je zkratka pro "High Dynamic Range", česky můžeme řící vysoký dynamický rozsah.

V jednoduchosti se jedná o vysoký dynamický rozsah zobrazované scény, tak aby vypadala velmi podobně jak jí vnímá lidské oko.

Zjednodušeně to znamená, že obraz, který uvidíte, lépe vykresluje scénu od nejtmavší černé až po velmi jasnou bílou. Je důležité pochopit, že abyste přínos HDR technologie mohli vůbec posoudit, musíte si ji prohlídnout naživo. Nelze to totiž poznat z prezentačních videí ani ze srovnávacích fotografií na klasických zobrazovacích monitorech či stránkách časopisů. Prostě jakákoliv prezentace HDR bez možnosti to ukázat na HDR zobrazovači je nesmyslná. Zážitek ze zhlédnutí HDR je neopakovatelný.

USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, která nahrazuje způsoby připojení, které se používaly dříve, jako třeba sériový nebo paralelní port.

USB konektor jsme si zvykli používat téměř denně. Přes USB dnes připojujeme tiskárny, myši, klávesnice, fotoaparáty, kamery, externí disky a spoustu dalších periférií.
Je to rozhraní, se kterým se určitě počítá i do budoucna.
Vyznat se ale ve všech typech USB nemusí být úplně jednoduché.

Cílem tohoto krátkého článku je udělat si v tom trochu jasno.