Partnerství Zidoo a MQA. Společnost Zidoo Tech se sídlem v Shenzhenu, založená v roce 2014, se může pochlubit týmem vice než 60ti výzkumníků specializujících se na vývoj media přehrávačů, síťových streamerů a DAC převodníků.

Filozofií společnosti je vyrábět cenově dostupné produkty s konstantním zdokonalováním, což umožnilo společnosti Zidoo si vybudovat dobrou pověst a vytvořit komplexní prodejní síť s vice než 30ti zeměmi po celém světě.

Rok 2021 znamená začátek partnerství mezi Zidoo a MQA.

Prvním produktem s MQA je přehrávač UHD3000.

Co je MQA?

MQA je průlomová zvuková technologie, umožňující hudebním fanouškům streamovat originální masterovaný záznam z pohodlí domova, auta nebo na telefonu. MQA spolupracuje  s moderními světovými hi-fi značkami a pohání množství hudebních služeb, videí a spotřebních zařízení. 

V čem je MQA tak speciální?

Tato britská technologie založená na výzkumu neurověd, vyhrála již řadu ocenění. Pestrá úrověň detailů zachycuje všechny prvky rozlišení a načasování, čímž vytváří velmi přirozený zvuk. Umožňuje posluchači mentálně umístit nástroje a umělce k vytvoření 3D zvukového obrazu.

Pomocí jedinečné ,,origami’’ techniky jsou informace efektivně uchovány, tak aby si zachovaly všechny detaily ze studiového záznamu. Zatímco MQA uchovává 100% původního záznamu, MP3 uchovává pouhých 10% dat. Společnost Digital Trends nazvala zvukový format MQA ‘’game changer’’ (bodem zlomu).

Zidoo_MQA.jpg

Odkaz o partnerství se Zidoo na oficiálních stránkách MQA: https://www.mqa.co.uk/partners/zidoo