Detail zboží

20 990 Kč
Prodejní cena s DPH: 20 990 Kč
Prodejní cena bez DPH: 17 347 Kč
Celkem bez daně: 17 347 Kč
Sleva:
Není skladem: 0 ks
Kód zboží: BasX A-500
Emotiva BasX A-500 je 5-kanálový koncový zesilovač třídy A/B, který nabízí skutečnou audiofilskou kvalitu zvuku za velmi přijatelnou cenu. 5 x 80 W / 8 ohm RMS, výkon 2 x 110 W na jeden kanál při méně než 0.1% THD na 8 ohms; THD+N menší než 0.02%; a poměr signálu k šumu 120 dB na plný výkon. Výrobce: Emotiva, model: BasX A-500
na-dotaz.gif

Emotiva BasX A-500

BasX A-500 je 5-kanálový zesilovač, který nabízí skutečnou audiofilskou kvalitu zvuku za velmi přijatelnou cenu. BasX A-500 obsahuje pečlivě zvolené důležité funkce, včetně vysoce výkonného napájecího zdroje, zesilovače třídy A/B, ochrany proti chybám, trigger vstup a výstup a standardní nesymetrické audio vstupy. Moderní výrobní postupy a pečlivý výběr konstrukce a dílů nám umožnily dodat tento výkon a skvělou kvalitu zvuku do BasX A-500 za mnohem nižší cenu, než by se očekávalo.

BasX A-500 má RMS výkon 110 W na jeden kanál při méně než 0.1% THD na 8 ohms; THD+N menší než 0.02%; a poměr signálu k šumu 120 dB na plný výkon. Díky tomu je BasX A-500 ideálním zesilovačem pro zvukový systém 5.1 a je také dokonalý společník k Emotiva MC-700 procesoru.

BasX: Základ vynikajícího zvukového systému

Cílem sestavení vynikajícího audio systému je obohatit svůj život o vynikající zvuk. Je to všechno o hudbě a filmovém zážitku. Není to o utrácení spousty peněz nebo o dálkových ovladačích s drahokamy a také nepotřebujete nejrůznější komplikované funkce, které nikdy nepoužijete. Klíčem k vybudování skvělého domácího audio systému je použití dobře navržených komponent s vynikajícím technickým výkonem a vynikající kvalitou zvuku. Každý komponent Emotiva BasX je navržen tak, aby byla součástí vynikajícího domácího audio systému. Obsahují nejmodernější technologie a všechny funkce, které budete potřebovat, abyste získali nejlepší možný poslech.

                                                                                                    emotiva.jpg

Topologie obvodu

 • BasX A-500 je pětikanálový výkonový zesilovač. BasX A-500 kombinuje klasickou konstruci audiofilních zesilovačů založenou na výkonném lineárním zdroji napájení a pečlivě navržený výstupní proud s krátkou signální cestou třídy A/B s pokročilým monitorovacím a ochranným obvodem řízeným mikroprocesorem, který poskytuje vynikající výkon a kvalitu zvuku za rozumnou cenu.

Audio Specifikace

 • Výstupní výkon (řízeno dvěma kanály):
  110 W RMS na kanál; 20 Hz – 20 kHz; THD < 0.1%; na 8 Ohmů.
  190 W RMS na kanál; 1 kHz; THD < 1%; na 4 Ohmy.
 • Výstupní výkon (řízeno všemi kanály):
  80 W RMS na kanál; 20 Hz – 20 kHz; THD < 0.1%; na 8 Ohmů.
 • Šířka pásma napájeni (při jmenovitém výkonu; 8 Ohmů zatížení): 20 Hz do 20 kHz (+ / – 0.07 dB).
 • Širokopásmová frekvenční odezva: 5 Hz do 80 kHz +0/-1.8 dB.
 • THD + hluk: < 0.02% (A-weighted); jmenovitý výkon.
 • Poměr signálu k šumu (8 Ohmů zátěž):
  > 120 dB; jmenovitý výkon; (A-weighted).
  > 100 dB; ref 1 W; (A-weighted).
 • Minimální doporučená impedance zátěže (na kanál): 4 Ohmy (což se rovná jednomu zatížení 4 Ohmy nebo dvakrát 8 Ohmům).
 • Tlumící faktor (8 Ohmů zatížení): > 500.
 • Vstupní citlivost (pro jmenovitý výkon; 8 Ohmů zatížení): 1.2 V.
 • Gain: 29 dB.
 • Vstupní impendace: 27 Ohmů.

Vstupní a výstupní připojení 

 • Vstupní připojení: Asymetrické (RCA); po jednom na kanál.
 • Připojení výstupu reproduktoru: Audiofilní 5-way binding posts.
 • Trigger: Trigger vstup: 5 – 12 V (AC nebo DC); Trigger výstup: 12 VDC; může řídit jakoukoli zátěž až do 120 mA.

Požadavky na napájení

 • 115 VAC nebo 230 VAC @ 50 / 60 Hz (automaticky detekované).

Ovládací prvky a indikátory na předním panelu

 • Pohotovostní režim: tlačítko (kruh mění barvu dle režimu - pohotovostní nebo zapnuto).
 • Status LEDky: jedna na kanál; modrá.
  Status LEDky mění barvu na červenou při poruše.

Ovládací prvky na zadním panelu

 • Vypínač střídavého proudu: kolébkový spínač (přepíná hlavní napájení střídavým proudem).
 • Přepínač stavových LED: deaktivuje stavové LED na předním panelu.

Ochrana

 • BasX A-500 je chráněn proti nadměrné provozní teplotě, zkratovaným připojením reproduktorů, zemním zkratům a dalším běžným poruchovým stavům.

Mechanické

 • Rozměry:
  zařízení bez konektorů:
  šířka: 43,18 cm
  výška: 10,16 cm
  hloubka: 39,4 cm

  v krabici:
  šířka: 54,6 cm
  výška: 20,3 cm
  hloubka: 53,3 cm

 • Hmotnost:
  zařízení: 12 kg
  v krabici: 15,9 kg

manual.jpg

 

BasX: Základ vynikajícího zvukového systému

Cílem sestavení vynikajícího audio systému je obohatit svůj život o vynikající zvuk. Je to všechno o hudbě a filmovém zážitku. Není to o utrácení spousty peněz nebo o dálkových ovladačích s drahokamy a také nepotřebujete nejrůznější komplikované funkce, které nikdy nepoužijete. Klíčem k vybudování skvělého domácího audio systému je použití dobře navržených komponent s vynikajícím technickým výkonem a vynikající kvalitou zvuku. Každý komponent Emotiva BasX je navržen tak, aby byla součástí vynikajícího domácího audio systému. Obsahují nejmodernější technologie a všechny funkce, které budete potřebovat, abyste získali nejlepší možný poslech.

Proč je BasX tak speciální?

Jako přední výrobce domácího audio zařízení jsme si všimli, že mnoho lidí stále nemá ve svém životě kvalitní zvuk. Někteří lidé nemají rozpočet na nákup komplexního vybavení, zatímco jiní nemají čas trávit snahou zjistit, jak je používat - a to je přesně důvod, proč jsme vyvinuli naše nové produkty Emotiva BasX. Naše komponenty BasX spojují vynikající kvalitu zvuku, pečlivě vybranou sadu skutečně užitečných a snadno použitelných funkcí, skvělý výkon a jednoduchý, ale elegantní design.

Výsledné komponenty nabízejí kombinaci, kterou nemůžete najít nikde jinde - skvělý zvuk, snadné použití a skvělou cenu. Všechny komponenty nové řady BasX jsou cenově dostupné v dosahu každého milovníka hudby. Nemusíte být bohatí, abyste si je mohli dovolit, a nemusíte být inženýrem, abyste zjistili, jak je používat. Jsou pečlivě vytvořeny, aby vám poskytly mnoho let spolehlivého a bezproblémového servisu a budou vypadat skvěle ve vašem obývacím pokoji nebo ve vašem zařízení.

Kompletní hudební systém nebo systém domácího kina, který vám poskytne skutečný zážitek z poslechu a filmu, můžete vybudovat z našich  BasX komponentů. Zkuste přidat jeden nebo dva BasX komponenty do vašeho současného systému. Cesta ke skvělému zvuku nemusí být drahá nebo komplikovaná.

BasX Vlastnosti

Obvody v BasX A-500 jsou vybaveny výkonným lineárním napájením, špičkovými zesilovači třídy A/B, spouštěcí vstupy a výstupy a standardními nesymetrickými zvukovými vstupy. Obsahuje také ochranu proti poruchám, která je při běžném provozu zcela transparentní, avšak chrání zařízení A-500 a ostatní zařízení před běžnými poruchami.

BasX Jednoduchost

Zatímco BasX A-500 nabízí spoustu výkonu, nepotřebujete být Ph.D., abyste věděli jak ho nainstalovat a používat. Stačí připojit BasX A-500 do libovolné standardní linky 115 VAC nebo 230 VAC. On si zjistí správné napájecí napětí. Napájecí kabel je součástí balení, a pokud chcete experimentovat s napájecími kabely, BasX A-500 také přijímá jakýkoliv průmyslový standardní napájecí kabel IEC. Výstupy reproduktorů jsou 5-cestné izolované vázací sloupky s vysokým výkonem.

 • Vynikající zvukový výstup třídy A/B - zajišťuje hladký a detailní zvuk
 • Lineární napájecí zdroj s vysokým výkonem - s nadměrným toroidním výkonným transformátorem a dostatečným výkonem pro ovládání i náročných reproduktorů.
 • Nejkvalitnější součásti a konstrukce - roky spolehlivého servisu.
 • Oboustranné obvodové desky FR4 s průchozími otvory- umožňují použít krátké, optimalizované dráhy signálů a minimalizovat potřebu kabeláž
 • Vstup a výstup dálkového spouštění - umožňují zapnutí zařízení BasX A-500 pomocí zařízení s aktivovaným spouštěčem a aktivace dalšího zařízení s aktivovaným spouštěčem.
 • Ochrana proti poruchám- při normálních podmínkách je zcela transparentní, ale chrání zesilovač a ostatní zařízení před všemi běžnými poruchami.
 • Univerzální provoz střídavého napětí - BasX A-500 je navržen tak, aby pracoval buď na napětí 115 VAC nebo 230 VAC při 50/60 Hz a automaticky rozpoznával a konfiguroval sám sebe pro provoz s místním síťovým napětím