• Infolinka: +420 241 406 375

Emotiva XPA 2-11 Gen 3

Běžná cena s DPH: 33490 Kč
Vaše cena s DPH: 33490 Kč
Vaše cena bez DPH: 27678 Kč
Vaše cena s DPH: 33490 Kč
Zboží není skladem Kód zboží: XPA-Gen3
Emotiva XPA Gen 3 je modulární koncový zesilovač, 2-11 kanálů, RMS výkon 300W/8ohm na 1 kanál, vysoká kvalita zvuku, modulární design, spolehlivý, skvělé reference. Výrobce: Emotiva, Model: XPA GEN 3
Varianty:
Zpět na: Zesilovač koncový

Emotiva XPA Gen 3

Modulární koncový zesilovač

 • Modulární design - dva až jedenáct kanálů
 • Vysoký výkon (300-200W na 1 kanál při impedanci 8 Ohmů, v závislosti na konfiguraci)
 • Moderní koncepce třídy H
 • Osvědčené a spolehlivé výstupní stupně třídy AB
 • Vysoký proudový režim
 • Menší hmotnost než konkurence
 • Vynikající kvalita zvuku

bad ass award badge2

Nový přístup k designu

Nové zesilovače řady XPA jsou plně modulární a konfigurovatelné. Můžete si zvolit jakoukoli požadovanou konfiguraci od dvou do sedmi kanálů. Všechny konfigurace jsou postaveny na stejném šasí a sdílejí jeden robustní napájecí zdroj. Pokud se vaše potřeby změní, můžete v budoucnu snadno přidat další kanály. Není třeba vyhazovat dokonale vyhovující dvoukanálový zesilovač, jen proto, že chcete přejít na prostorový zvuk. A na co si kupovat nový zesilovač, když potřebujete jen pár kanálů navíc.

Více energie

Při navrhování zesilovače vše začíná, ale i končí energií. Jistě, kvalita zvuku je důležitá, a právě v tomto bodě přicházejí na řadu obvody, ale pokud nemáte správné napájení ani nejlepší design zesilovače na světě vás nemůže zachránit.

Nová řada XPA využívá napájecí zdroj s vysokým napětím. Jedná se o napájecí zdroj schopný přenášet více než 3 kW kontinuálního výkonu s absolutní spolehlivostí a mimořádně vysokou účinností. Sdílí dynamické atributy klasického návrhu založeného na transformátorech, ale bez jeho nevýhod. Je lehká, inteligentní a mimořádně výkonná!

Masivní transformátory a obří filtrační kondenzátory jsou zastaralé. S těmi novodobými prostě nemohou soutěžit. Toto je revoluce! Revoluce v designu a napájení. A je součástí, ba přímo páteří nového modulárního zesilovacího systému XPA. Je to cesta budoucnosti, po níž kráčíme už nyní.

Zesilovače

Naše nová řada modulárních zesilovačů XPA Gen 3 využívá stejnou topologii obvodů jako naše legendární zesilovače řady XPR. Využívá unikátní diferenciální zesilovací stupeň se zesíleným napájecím zdrojem  a symetrickým stupněm VAS.  Vyspělý vstup je vázán na plně komplementární výstup a přináší holistický, přirozený a silný zážitek z poslechu, drobné hudební detaily a rozdíly a dialog vyvstávají z hlubokého černého pozadí. Jeho širokopásmový výkon a nízké zkreslení odrážejí každou nuanci zdrojů s vysokým rozlišením. Zesilovače XPA budou řídit i náročné reproduktory s absolutní autoritou a kontrolou.

Naše vysoce hodnocená topologie napájecích zdrojů Soft-Switch ™ třídy H zvyšuje účinnost nových zesilovačů XPA bez ohrožení výkonu zvuku tak jak očekáváte od Emotiva zesilovače. Při slabším napájení zesilovače operují na nižších dodávkách napětí aby se minimalizovala spotřeba energie a ztráta výkonu v pohotovostním režimu. Když řídicí obvod zesilovače detekuje rychle stoupající vstupní signál, který překročí nižší napájecí sílu, okamžitě se přepne na vysokonapěťovou kolejnici, aby se zajistilo, že signál může projít čistě a bez ořezání. Tento proces probíhá průběžně v reálném čase a umožňuje mnohem větší celkovou účinnost než předchozí návrhy. Ve skutečném provozu jsou zesilovače XPA v chodu v chladu, což přispívá k mnohem delší životnosti součástí, snížené spotřebě energie a vyšší spolehlivosti.

Všechny výhody klasické konstrukce třídy AB bez zbytečného přehřívání, vysoké hmotnosti a konvenční konstrukce pevných kolejnic - Super.

Skutečná síla

Nemá smysl ani zkoušet srovnávat běžné schopnosti většiny existujících AV přijímačů s naší masivní energetickou kapacitou nových zesilovačů řady XPA. Dokonce i mnoho „High-end“ zesilovačů má pouze jeden kanál či dva poháněné. Skutečně, taková věc se nedá vymyslet.

Zesilovače řady Emotiva XPA jsou vždy v akci všemi kanály, které jsou poháněny - nepřetržitě - na 8 ohmů. Tečka.

Důležité je, že naše nové zesilovače XPA Gen3 dávají možnost plně si vychutnat sílů a majestátnost dnešních filmových a hudebních zdrojů s vysokým rozlišením bez náznaku přepětí, ztráty detailů nebo kontroly. Mluvíme o skutečně věrném „živém“ zvuku a obraze, který okamžitě rozpoznáte a oceníte. Žádné výmluvy a žádné kompromisy!

Jádro systému

Naše nové zesilovače XPA Gen3 nejsou jen o síle a efektu. Za mohutnými napájecími zdroji jsou audiofilní moduly zesilovače, postavené za pomoci prémiových komponent. Využíváme nejkvalitnější materiály a nejnovější technologie. Jsou pečlivě navrženy a sestaveny tak aby byly ve spolupráci schopné, spolehlivé a rafinované.

A nám se líbí co slyšíme!

Nejlepší na tom je, že když přijde čas na upgrade nebo změnu, modulární systém zesilovače řady XPA lze snadno přenastavit tak aby vyhovoval vašim aktuálním potřebám.

 • Skutečný- audiofilní-zvuk v nejlepší kvalitě - stejně jako je tomu u všech Emotiva zesilovačů i modulární výkonový zesilovač XPA Gen3 byl navržen především proto, aby zvuk skvěle fungoval ve všech typech audio systémů.
 • Úžasný širokopásmový zesilovač bez zkreslování zajišťuje hladký, detailní zvuk, který je neuvěřitelně přirozený a realistický bez jakýchkoli rušivých stop.
 • Optimalizovaná topologie napájecího zdroje Class H ™ - přináší vyšší efektivitu, aniž by došlo k ohrožení výkonu.
 • Přepínací režim napájení (SMPS) - nabízí všechny výkony tradičního lineárního zdroje napájení, přičemž zvyšuje účinnost a spolehlivost a snižuje celkovou hmotnost.
 • Plně modulární konstrukce umožňuje, abyste se nemuseli omezovat při výběru. Dnes si koupíte třeba dvoukanálový zesilovač a příště, když budete potřebovat víc, si jen přikoupíte další kanály.
 • Vysoce kvalitní díly a konstrukce.
 • Možnost volby mezi symetrickým a nesymetrickým zvukem – nezávisle kontrolovaným  vysoce spolehlivým kovovým přepínačem pro zajištění dlouhodobé životnosti.


Pár slov o hodnotách impedance

Hudba je díky své povaze dynamická. Zatímco u dvou hlavních kanálů v stereofonním zesilovači je poměrně běžné současně dodat vysoké úrovně impedance, je nepravděpodobné, že budou k nepřetržitému dodávání vysokého výkonu současně vyzvány více než dva kanály najednou. A téměř nikdy k tomu nedochází mimo laboratoře a zkušebních testů.

Aby Emotiva dosáhla nejdynamičtějšího výkonu, kde se počítá - s reálnou hudbou - navrhla modulární impedantní zesilovač XPA Gen3 s jediným obrovským napájecím zdrojem, který je schopen nepřetržitě přivádět masivní napájení na libovolné dva kanály a dodat obrovské množství energie dynamicky na libovolný počet kanálů kdykoli je to vyžadováno.

Výkonové hodnoty pro modulární zesilovač XPA Gen3 jsou stejné jak na obou kanálech, které jsou nepřetržitě ovládány v dvoukanálové verzi zesilovače, tak i pro libovolné dva kanály, které jsou průběžně řízeny ve verzích modelu XPA Gen3 nakonfigurovaných třemi, čtyřmi, pěti, šesti nebo dokonce sedmi výstupními kanály.

Topologie obvodů:

Plně modulární audio výkonový zesilovač s vysokým výkonem (SMPS), nezávislý, s dvojím diferenciálem, s vysokým proudem, s krátkými signálovými moduly třídy A / B, s optimalizovanou topologií napájecích zdrojů třídy H a mikroprocesorem -kontrolovaná ochrana proti poruchám.

Výstupní impedance

všechny modely: výstupní impedance na kanál

300 W RMS na kanál; 20 Hz až 20 kHz; THD <0,1%; Do 8 Ohmů

550 W RMS na kanál; 20 Hz až 20 kHz; THD <0,2%; Do 4 Ohmů

800 W RMS na kanál; 20 Hz až 20 kHz; THD <0,5%; Do 2 Ohmů

Všechny modely: FTC Rated Power; 2 poháněné kanály; 20 Hz - 20 kHz; THD <0.1%

300 W RMS na kanál; THD <0,1%; Do 8 Ohmů ( 120 VAC).

490 W RMS na kanál; THD <0,1%; Do 4 Ohmů (120 VAC).

Napájení XPA Gen3 na kanál: všechny poháněné kanály; THD <0,1%; Do 8 ohmů

Dva:                300 W RMS na kanál

Tři:                  275 W RMS na kanál

Čtyři:              260 W RMS na kanál

Pět:                 250 W RMS na kanál

Šest:                225 W RMS na kanál

Sedm:             200 W RMS na kanál

 

Šířka pásma (při hodnoceném výkonu, zatížení 8 Ohm)

20 Hz až 20 kHz (+/- 0,1 dB)

Širokopásmová frekvenční odezva

20 Hz až 20 kHz + 0 / -2 dB

THD + šum

<0,005%; Při 100 W RMS; 1 kHz; 8 ohmů

Poměr signálu k šumu (zatížení 8 Ohmů)

> 115 dB; Ref hodnocený výkon FTC; nesymetrický vstup (A-vážený).

> 86 dB; Ref 1 W; nesymetrický vstup (A-vážený)

Minimální doporučená zátěžová impedance

4 ohmy; Což se rovná jednomu zatížení 4 Ohm nebo dvěma paralelním zatížením 8 Ohm.

Faktor tlumení (zatížení 8 Ohmů)

> 500.

Připojení výstupu reproduktorů

Audiophile grade, pozlacené, 5cesté vázací sloupky.

Zdroj napájení

Vysoká účinnost, audiofilní, napájecí zdroj (SMPS).

Vstupní citlivost (pro hodnocený výkon, zátěž 8Ohm)

1.5 V.

Zisk

29 dB.

Vstupní připojení

Nesymetrické (RCA); Symetrické (XLR); nezávisle volitelný jednotlivý kanál

Vstupní impedance

33 kohmů (symetrické).

23,5 kohmů (nesymetrické).

Spoušť

Spouštěcí vstup: 5 - 12 V (AC nebo DC);

Výstup spouštěče: 12 VDC; Může řídit jakékoli zatížení až do 120 mA.

Požadavky na napájení

Mezi 100 VAC a 250 VAC @ 50/60 Hz (automaticky detekováno).

Ovládací prvky a indikátory na předním panelu

Pohotovostní režim; Tlačítko (světelný kroužek změní barvu, což indikuje pohotovostní režim nebo zapnutí).

Stavové diody LED; Jedna na kanál; modrá.

Když se stavové diody změní na červenou, indikují poruchový stav.

Ovládací prvky na zadním panelu

Napájecí spínač; Kolébkový spínač (přepíná hlavní napájení střídavého proudu).

Stavové spínače LED; Vypne čelní panel Stavové LED diody a ztlumí světelné pohotovostní tlačítko.

Vstupní přepínače (jeden na kanál); Kovové přepínače; Vyberte mezi symetrickými a nesymetrickými vstupy.

Circuit breaker; Stisknutím tlačítka vynulujte jistič.

Ochrana

XPA Gen3 je chráněn proti nadměrné provozní teplotě, zkratům připojených reproduktorů, a dalším běžným poruchám.

Rozměry:

17 palců široký x 8 palců vysoký x 19 palců hluboký (vybalený, včetně nohou).

17 palců široký x 7 palců vysoký x 19 palců hluboký (vybalený, bez nohou).

24-1 / 2 palců široký x 12 palců vysoký x 24-3 / 4 palců hluboký (v krabici).

Hmotnost

XPA dva Gen3: 35,5 libry (bez schrány)

XPA tři Gen3: 39 liber (bez obalu)

XPA čtyři Gen3: 42,5 libry (bez obalu)

XPA pět Gen3:46 liber (bez obalu)

XPA šest Gen3:49,5 libry (bez obalu)

XPA sedm Gen3:53 liber (bez obalu)


manual logo page 001


 • accell_logo
 • atlona_logo
 • beale_xpress
 • blustream_logo
 • cyp_logo
 • dvdo_logo
 • dynaudio_logo
 • eagle-cable-squarelogo-1450272575331
 • emotiva_email_sig
 • isotek-logo
 • logo-small
 • krautwire_logo
 • metz_connect
 • oppo_logo.png3
 • spearsmunsil_logo
 • supra_logo
 • dp_5631ddb24ccc530fdf6f556b
Top

Webové stránky AVHIFI.cz používají ke správnému fungování soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.